Zavolejte nám: (+420) 777 240 802 | stanislav.lusk@luko.biz

Výstavba a rekonstrukce travnatých fotbalových hřišť

Výstavba a rekonstrukce fotbalových hřišť a sportovních ploch patří mezi hlavní služby firmy LUKO od roku 1993. Za tuto dobu jsme vybudovali více než 30 nových fotbalových hřišť a na 80 stadionů jsme rekonstruovali nebo na nich provádíme pravidelnou posezonní regeneraci.

Při rekonstrukci hřiště je odstraněn původní škvárový či problematický a zastaralý  travnatý povrch a upravují se vlastnosti celého profilu hřiště, tzn. konstrukční a vegetační vrstvy, vybuduje se nebo opraví drenážní a závlahový systém, popř. vyhřívání trávníku. Po přesném urovnání speciálním sportovním graderem a předseťové přípravě se zakládá nový trávník precizním strojním výsevem. V případě hřišť vyšších soutěží nebo při absenci období pro zapěstování bývá trávník založen z předpěstovaných koberců

Rekonstrukce škvárového hřiště na travnaté

Škvárový povrch fotbalových hřišť byl dlouholetým koloritem regionu, postupně se však stal herně a zdravotně nevyhovujícím. Při rekonstrukci hřiště na travnaté lze využít původní modelace pláně, posílit hloubkový drenážní systém a vybudovat dvě nové konstrukční vrstvy, drenážní z kamniva vhodné frakce a vegetační z finálního trávníkového substrátu nebo ze směsi komponentů. Základová pláň hřiště i obě vrstvy jsou rovnány speciálním sportovním graderem řízeným moderním laserovým systémem, který umožňuje optimální nastavení a přesné opakování sklonových poměrů plochy pro dynamický odvod vody a zaručuje velmi přesnou rovinnost budoucího hracího povrchu.

Rovnání laserovým graderem
Laserový systém graderu
Secí stroj VREDO

Zakládání trávníku

Po přesném urovnání a předseťové přípravě je nový trávník založen většinou precizním strojním výsevem. V případě hřišť vyšších soutěží nebo při absenci období pro zapěstovánímůže být nový trávník z předpěstovaných koberců. Travní směsi a trávníkové koberce jsou používány jen z vybraných výkonných odrůd holandské firmy Barenbrug, jenž vynikají rychlým počátečním vývinem, vysokou pokryvností a potřebnou regenerační schopností.

Opravy problematických travnatých hřišť

Obdobným postupem rekonstrukce probíhají také opravy problematických travnatých hřišť, které mají nefunkční drenážní systém, nedostatečnou nebo nepropustnou vegetační vrstvu, nerovný povrch a vlivem těchto faktorů i nekvalitní trávník.

Špatně sekané a hnojené hřiště
Drenážní systém

Drenážní systém

Součástí výstavby nového hřiště i regenerace stávajících sportovišť je kvalitní drenážní systém.

Nezávazná poptávka

Nechte si nezávazně nacenit zakázku dle Vašeho zadání našim rozpočtářem.